Zarastanie pazurami, ostrogami i dziobami: jak pomóc drobiu?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Drób, dziób, pazury, ostrogi i ich obróbka. Jak i kiedy wykonać pedicure drobiowy?

Wszyscy wiemy, że pazury , dzioby i ostrogi rosną u drobiu, podobnie jak ludzkie włosy lub paznokcie. Części te są wykonane z tego samego materiału - keratyny . Hodowcy mają różne mity na temat tego, czy wycinać lub mielić te kawałki na ciele. Slepičář jest zdania, że sztuczne mielenie i przycinanie nie powinno odbywać się. Wytnij je i zmielić, gdy zauważysz, że długość tych części sprawia, że drób jest złośliwy podczas chodzenia, jedzenia i jedzenia wody.

Skrócenie dziobów

Pamiętaj, aby nie przycinać dziobów zapobiegawczo, ale raczej jako rozwiązanie problemu . Czy kura lub indyk ma problem z przyjmowaniem pokarmu z karmników? Następnie sięgnij po szlifierkę lub papier ścierny i odciąż drób i wyreguluj źle wyhodowany koniec dzioba. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, odwiedź lekarza weterynarii po raz pierwszy, pokaże Ci, jak to zrobić profesjonalnie, a następnym razem będziesz mógł zrobić to sam.

Ustaw dziób i pazury drobiu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Przycinanie ostrogi

Jeśli jesteś zaskoczony, że twój przystojny facet raczej potyka się na wybiegu lub porusza się po pokoju w jakikolwiek dziwny sposób, sprawdź jego ostrogi . Ponieważ zarośnięte przeszkadzają kogutom, gdy chodzą, a kury robią znaczne rany wokół ciała podczas jedzenia. W ogóle nie musisz się martwić skróceniem ostrogi, większość hodowców to robi. Do tego działania można użyć szczypiec do cięcia pazurów u psów lub kotów. Jeśli zdarzy się krew, nie panikuj, kogut na pewno nie krwawi. Często zdarza się, że całkowicie zdejmujesz ostrogi, a hodowca nawet nie wie, ile razy.

kogut GIFGIF z kurczaka Netflixjaja kurze GIF firmy Cheezburger

Uważaj na ...

... obrażenia żywej części ostrogi. Należy uważać, aby nie uszkodzić żywej tkanki drobiu . Szczypce, łuparki, a nawet osełka pomogą ci w tym drobnym dziele. Jak sama interwencja zachodzi u poszczególnych ras?

  • Jasny biegacz. W przypadku kur z lekkimi biegaczami, takich jak Lohman white lub Leghornka, zobaczysz gołe oko żywą część, a przycinanie pazurów będzie dla ciebie zabawką.
  • Ciemna noga Ciemniejszy kolor zabierze Cię więcej i pocisz się nawet przy kroju. Należy najpierw dobrze chwycić drób, a drugą wolną ręką dobrze wyczuć nieożywioną część, którą ostrożnie przecinasz. Jeśli tniesz pazury po raz pierwszy, poproś na przykład doświadczonego sąsiada, aby spojrzał na różne sztuczki od niego, a następnym razem będziesz mógł sobie z tym poradzić.

Podstawowe wyposażenie zestawu pierwszej pomocy hodowlanej.

Zestaw pierwszej pomocy dla drobiu

Jeśli zdecydowałeś się na samą procedurę i zostaniesz przez pewien czas weterynarzem , podsumujmy, co warto wcześniej przygotować:

Ience Cierpliwość .
Szczypce do cięcia psów i kotów.
③ Bardziej doświadczeni hodowcy używają wiertarki ręcznej z tarczą szlifierską.
Arger Większe, dobrze naostrzone nożyczki .
Ostrzałka - większa, która miele noże, takie jak rzeźnicy, sprawdziła się.
zasypka na rany - w proszku dla niemowląt lub zwykły Septonex.

W przycinaniu pazurów, ostrogów, a także dziobów, czasami mniej oznacza więcej. Zawsze należy wykonać procedurę, aby nie wpływać na układ naczyniowy, a drób nie ma jeszcze większych problemów zdrowotnych niż przed zabiegiem.