Mieszanka paszowa to nie tylko zwykły złom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Karmienie jest najważniejszą częścią hodowli kur. Do jakiego poziomu podniosłeś go na podwórko?

Dzisiaj Slepičář i ja rzucimy światło na mieszanki paszowe . Z pewnością na początku podzielimy się na dwa obozy. Jeden, który daje zieloną mieszankę w hodowli z mieszanką paszową, a drugi, który raczej trzyma się z daleka iz jakiegoś powodu po prostu nie rozpoznaje mieszanki. Która z nich ma rację, która rasa radzi sobie lepiej i dlaczego? Oto proste wyjaśnienie:

Po co kupować mieszanki?

Czy uważasz, że mieszanka paszowa jest bezużyteczna przy zakupie , że wyrzuca pieniądze przez okno? Błąd. Nie chcemy cię nawet przekonywać. Wystarczy ubrać kury na kilka miesięcy dla kur, a wyniki przyjdą same. Aby dać Ci pomysł, oto kilka zalet karmienia drobiu mieszanką paszową.

 • Właściwe składniki odżywcze. Każda mieszanka paszowa jest wytwarzana w specjalnej technologii, aby sprostać niezwykle wymagającemu procesowi składania jaj. Kury nioski są zawsze zaopatrywane w niezbędną energię, witaminy i minerały , których drób nigdy nie miał okazji pozbyć się resztek z kuchni lub zwykłej pszenicy .
 • Wygoda Zakupiona mieszanka paszowa oszczędza również Twój czas. Jesteśmy w stanie dostarczyć nie tylko dowolną ilość przy imporcie drobiu, ale także dawkę dla ciebie będzie jednym wierszem. Wystarczy włożyć dowolny kubek miarowy do papierowej torby i po prostu dozować kurę w razie potrzeby - policzyć 100 g karmy dziennie na kurę.
 • Trwałość Że większy zapas mieszanek zestarzeje się i pleśnie? Bzdury. Wszystkie sprzedawane mieszanki mają minimalny okres trwałości 6 miesięcy od daty produkcji. Możesz więc z łatwością kupić nawet większe ilości, jeśli pozwala na to portfel i rozmiar stodoły.

Od czasu do czasu nie przykrywaj mieszanki paszowej nadmiarem pszenicy, słonecznika , kukurydzy lub ogrodu.

Korzyści z mieszanki paszowej

Aby upewnić się, że mieszanki paszowe naprawdę mają uzasadnienie w hodowli drobiu, oto lista ich zalet, z których mogą słusznie być dumni:

 • Bez użycia surowców zwierzęcych.
 • Zawartość witaminy A. Wspomaga trawienie i prawidłowe funkcjonowanie nerek.
 • Wysoka zawartość lucerny, która pomaga kurom uzupełnić utraconą siłę.
 • Wystarczająca trwałość, co najmniej 6 miesięcy od zakupu.
 • Wysoki udział witaminy E, dzięki czemu kury nie będą podatne na tucz .
 • Łatwa obsługa - dostępna również w workach 10 kg.


Coś dla każdego

Właściwe karmienie zależy nie tylko od dawki, ale przede wszystkim od zawartości. Drób, a zwłaszcza kury, mają określone trawienie i nie wszystkie pasze im odpowiadają. Jaki rozkład mieszanek można spotkać przy ich wyborze?

 • Mieszanina oznaczona K3. Niezwykle ważna jest zawartość składników odżywczych każdego kurczaka w młodym wieku. Jeśli podasz tę mieszankę paszową kurczętom w zdrowy sposób, rozwinie się nie tylko ich szkielet, ale przede wszystkim narządy płciowe i wkrótce złożą pierwsze jaja. Przy mniejszym doświadczeniu z hodowlanymi kurami uważaj, aby nie pomylić mieszanki K3 z mieszanką N2.

Mieszanki paszowe należy dobierać zgodnie z aktualnymi zapasami.

 • Mieszanka paszowa N2 . Mieszanka, która pojawia się po K3 , tj. Po złożeniu pierwszego jajka. Dzięki swojemu składowi pokrywa wszystkie wymagania dotyczące kur niosek, dla których proces składania jaj jest bardzo wymagający, a następnie można cieszyć się prezentowanymi jajami.
 • Inny drób. Jeśli Twoja hodowla wyrosła na przykład na gęsi, kaczki lub nawet zapuściłeś się w indyki , pamiętaj, że w żadnym wypadku nie powinny one otrzymywać takiego samego pożywienia jak twoje kurczęta. To by zrobił dobry bałagan. Każdy drób ma swoje indywidualne wymagania dotyczące składu paszy, a zwłaszcza inaczej dostosowanego układu trawiennego .

Czy chciałbyś także zaopatrzyć się w żywność? Z Slepičářem jest to zabawka, wystarczy zadzwonić , zamówić, a następnie poczekać na dzwonek u drzwi.