Co mają kaczki, gęsi i kury?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wiesz, co łączy drobiu zmiennego i wodnego i co podzielę na dwa różne światy?

drób wieków podzielony Galliforms, których przedstawicielami są kurczaki i indyki, ptactwo wodne, które stanowią kaczki i gęsi. Oba te gatunki mają ze sobą wiele wspólnego, a jednocześnie są różne. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ich różnicom i różnicom w hodowli. Tak więc, wszyscy hodowcy, naprawdę się cieszą, chodźmy.

Woda kontra wygłodniały

Poszarpana kolejność dużych, ale także mniejszych ptaków, głównie nieporadnych pilotów , spędzających dużo czasu na ziemi, szukających pożywienia i przeważnie gniazdujących - wszystko to poszarpany drób. Podczas gdy ptactwo wodne spędza większość życia w wodzie lub w jej pobliżu. Poznacie różnice między ptactwem wodnym a drobiem grabiącym na pierwszy rzut oka, ale wszystkie te drób będą niespójne w innych rzeczach, których nie widzimy gołym okiem. Jakie inne typowe różnice można zauważyć u tego drobiu?

? ?

Kury Gęś i Kaczka
Pióra kur są sztywne, brakuje piór puchowych. Zwykle myję kury dwa razy w roku.
  • Pióra
Pióra ptactwa wodnego pokryte są warstwą nieprzepuszczających wody piór konturowych, dzięki czemu drób często wędruje po wodzie, którą kocha. Zmiany piór odbywają się raz w roku - w przypadku gęsi lub dwa razy w roku - w przypadku kaczki.
Błony kur nie mają nic wspólnego. Używają pazurów do grabienia.
  • Membrany
Przednie 3 palce biegacza są połączone pływającą membraną .
Nogi są mocne, przystosowane do drapania; pazury są tępe. Mają kolesia, silny muskularny brzuch, długi wyrostek robaczkowy, krótkie skrzydła, a mężczyzna często ma ostrogę na biegacza.
  • Ciało

Ciało gęsi i kaczki jest przystosowane do życia na wodzie. Jest gęsto pokryty nieprzepuszczającymi wody piórami konturowymi. Poniżej znajduje się warstwa pierzastych piór na całej powierzchni ciała. Gruczoł krokowy jest duży i wytwarza obficie oleiste wydzieliny, przez które ptaki smarują dzioby piórami. Są ptakami, które nie karmią, ich młode są w stanie samodzielnie karmić.

Dziób jest mocny, krótki i tylko lekko zakrzywiony.
  • Dziób
W przypadku dzięciołów krawędzie obu części spłaszczonego dzioba tworzą rogate lamele lub zęby w kształcie do tyłu, używaj ich do chwytania jedzenia jak szczypce do majsterkowania lub do wirowania błota za pomocą wody i połykania zawartości. Sępy mają zatem liczne ciała zmysłowe w jamie dzioba.
Kurczak żeruje głównie na mieszankach paszowych , resztkach z kuchni, nasionach, mniej zielonych częściach roślin lub owadów i ich larw.
  • Feed
Gęś i kaczka samodzielnie znajdą większość jedzenia na wybiegu. Nie gardzi nawet mieszanką paszową, ślimakami ani różnymi szkodnikami.

Nie wiesz, którą księżniczkę wybrać? Zadzwoń , doradzimy.

Będziesz potrzebował ...

Jeśli rozważa wspólny kur hodowlanych z kaczek i gęsi, trzeba najpierw mieć dobre Zdając sobie sprawę, co trzeba, aby je dobrze żyli w padoku i w tym samym czasie, które nie zostały zniszczone i uszkodzone swoją amerykańską Trávníček lub długo skonstruowanego ogród. Czego potrzebują kury od ciebie i czego kaczki lub gęsi potrzebują od ciebie?

Kury Gęś i Kaczka
Podczas hodowli kur należy liczyć na powierzchnię około 5 m2 dla jednej panienki z kurczaka na otwartym polu, w kurniku, a następnie około 2 m2 na jeden kawałek.
  • Wystarczająca ilość miejsca
Potrzebuję gęsi i kosmicznej kaczki na wybiegu około 3 razy więcej niż wspomniana kura. Oczywiście w chrząszczu lub kaczce potrzeba więcej miejsca, w końcu jest to większe zwierzę niż kurczak.
Kura nazywa się kurnikiem .
  • Bezpieczna noc
Zakwaterowanie dla ptactwa wodnego to kaczka lub gęś .
Kura nie lubi wody w miłości, ale ... Konieczne jest stworzenie dla niej popielniczki - wyimaginowanej kąpieli, w której popije lub faktycznie wykąpie się i pozbędzie się pasożytów z piór.
  • Kąpiel
To znaczy, daj gęsi i kaczki wodzie w prawdziwym sensie. Wystarczy mały staw lub duża rozkosz z bieżącą wodą.


kaczka GIFkaczka golden retriever GIFkaczka czasu GIF

Wspólna hodowla?

Czy posiadasz jeden z tych drobiu i chciałbyś kupić taki, którego nie masz? Powstaje pytanie, czy ich współistnienie w jednym sądzie jest realne, czy nie. Co myślisz Oczywiście tak . Hodowla piękności kaczek i kurcząt na jednym podwórku jest bardzo przydatna i korzystna zarówno dla hodowców, jak i wszystkich mieszkańców zwierząt.

A jak to wygląda na twoim podwórku? Czy lubisz różnorodność, czy preferujesz jeden rodzaj drobiu? Cokolwiek to jest, życzymy udanej hodowli kur , kaczek i gęsi.