Kiedy kura kaszle i kicha ...

Blog Opublikowano 20.04.2020

... syrop na kaszel im nie pomoże. Konieczne jest jak najszybsze zrozumienie i rozwiązanie sytuacji tak szybko, jak to możliwe.

Istnieje wiele chorób drobiu i o tym, o czym będziemy rozmawiać, nie chcemy żadnego z nich dla kurczaków. Jednak zdarza się to od czasu do czasu, więc możesz być pewien, że choroba odwiedzi cię w stadzie. Najczęstszą chorobą jest wirusowa, a także pasożytnicza. Dzisiaj Slepičář skoncentruje się na wirusach i powiązanych chorobach. Które to są?

Sprawca w imię pogody

Warunki pogodowe, deszcz i związane z tym szybkie ocieplenie mają również nieprzyjemny wpływ na drób w kurniku, nie tylko na ludzi w miastach. Co może zranić kury, gdy pogoda jakoś oszaleje?

  • Nieżyt nosa Jak rozpoznajesz chłód u kur? Na początku wydaje ci się, że kura ma raczej zimno, więc zwróć uwagę na prawidłową diagnozę i leczenie - w tym przypadku przyjmą tylko antybiotyki. Jeśli ma katar, często kicha głośno, ciężko oddycha i gwizda, a jej powieki i nozdrza będą na pierwszy rzut oka znacznie większe - po prostu będą spuchnięte .

upływ czasu GIForganiczny GIF

  • Zimno Jak odróżnić przeziębienie od zimna? Po prostu Powieki i nozdrza nie będą spuchnięte, kury „wypłyną” z nosa, a ich dziób będzie szeroko otwarty przez cały czas, ponieważ nagromadzony widok uniemożliwi ich zamknięcie. Jeśli dojrzejesz powyżej wilgotności w kurniku, nie będziesz mieć zimnych kurczaków.
  • Kaszel Każdy kaszel ma więcej tych form, a zatem oferuje różne metody leczenia. Kury naprawdę kaszlą i parskają. W czasie kaszlu i parskania kura potrzebuje jak największej ilości ciepła , przy suchej pogodzie nie wypuszczaj jej pod żadnym pozorem. Dodaj rozpuszczalne w wodzie witaminy i odizoluj chorą pipetę od innych, aby nie zainfekować całego stada.

Pleśń może również pojawić się w kurniku, więc myj ją dokładnie co miesiąc.

Reakcja alergiczna

Pogoda nie zawsze musi być winna. Kaszel lub nieżyt nosa u kur może również wystąpić z innego powodu, o którym niewielu hodowcach może nawet zdawać sobie sprawę. Jakie są przyczyny?

  • Kurz Niestety cząsteczki kurzu są wszędzie wokół nas. Są tak małe, że prawie nikt z nas, a nawet drób, nie może ich wykryć. Zwykle po niewidzialnym problemie zaczynamy „pieprzyć się” tylko wtedy, gdy robi się naprawdę ciężko. Tak więc kurz znajduje się również w kurniku, a jeśli występuje w nadmiernych ilościach, będzie również niepokoić kury. Uważaj, aby regularnie czyścić kurnik, dezynfekować go, wybielić ściany wapnem i kaszlem, a katar nie ma szans.
  • Pleśń Najczęstszą przyczyną kaszlu i kichania jest występowanie pleśni u kur. Aby zapobiec pleśni, należy zapewnić odpowiednią wentylację i nie zapomnieć o regularnym czyszczeniu kurnika i wszystkich akcesoriów hodowlanych - poideł i karmników .

Wybór odpowiedniego zioła może również pomóc kaszelowi kury .

Zioła na scenie

Możesz użyć ziół, zakupionych lub z ogrodu, zarówno w celu urozmaicenia diety kurczaka, jak i, w przypadku trudności, jako korzystnego leku . Najlepszą rzeczą dla zimnej kury będzie zrobienie wywaru z szałwii lub rumianku, a następnie podanie letnich kur bezpośrednio do pijącego . Będzie ogrzewany jak kurnik.

Należy pamiętać, że każda infekcja kurnika rozprzestrzenia się błyskawicznie i dotyczy wszystkich osób. Jeśli jednak interweniujesz na czas, leczenie antybiotykami jest skuteczne i zapewnia szybki powrót do zdrowia.