Z wdziękiem walcz z wilgocią w kurniku

Blog Opublikowano 20.04.2020

Wilgoć na pastwiskach drobiowych jest ściśle związana z produkcją jaj i jakością mięsa hodowanych kur niosek. Przyjrzyj się kurnikowi w kurniku dzięki Kurnej Kurze, nie jesteś zaskoczony.

W małych gospodarstwach, w których najczęściej hodowane są starsze kury lub kurczaki , hodowca najczęściej stosuje wybieg dla drobiu. Jednak nawet w tej hodowli kura jest zależna od części swojego życia w kurniku, dlatego należy przestrzegać kilku zasad odpowiednich dla hodowli - odpowiedniej temperatury, wilgotności, wymiany powietrza, warunków oświetleniowych. Zapewni to nie tylko dobre zdrowie kur, ale także wesprze ich nieśność i tam właśnie biegają najbardziej. Jak osiągnąć te warunki tak ekonomicznie, jak to możliwe?

Upuść tutaj, upuść tam

W gospodarstwach domowych, zwłaszcza zimą, ale także wiosną podczas częstych opadów deszczu, może objawiać się nadmierna wilgoć , szczególnie na ścianach i suficie kurnika. Ściany i sufit są następnie kondensuje parę wodną i wpada do kropelek po gniazd snáškových na śmieci, który wód, a nawet może stać się nudny. Kolejną niedogodnością jest powietrze wypełnione amoniakiem wokół całej kurnika i kurnika, co wynika głównie z namnażania drobnoustrojów w odchodach kurcząt.

Co tak i co nie?

Zalecamy utrzymywanie stałej wilgotności w kurniku w przedziale 55–75% . Odparowanie wody z fontann do picia, kur i wydychanie pary wodnej przez kury nie wpływa na wilgotność w ich bejváček. Na czym jeszcze się skupić i co jest już ponad linią?

Nadmierna wilgotność jest strachem każdego kurnika , nie bój się z nim walczyć.

  • Prawidłowa wentylacja Temperatura ciała kur wynosi około 40 do 43 ° C, co jest temperaturą wyższą niż u innych ssaków, więc oczywiście mają większe zapotrzebowanie na źródło tlenu. Szkodliwe gazy, które powstają w wyniku oddychania i rozkładu kału w ściółce, są odprowadzane przez wentylację, dlatego tutaj ważna jest odpowiednia wentylacja kurnika na zewnątrz.
  • Niedoskonała wentylacja. Ponieważ temperatura na zewnątrz każdego dnia jest inna, wentylacja kurnika nie będzie taka sama przez cały rok. Zimą musi być mniej intensywnie, ponieważ obszar, w którym kury spędzają więcej czasu zimą, stałby się zbyt zimny. Ten stan doprowadziłby wówczas do zimna, ochłodzenia pestek iz pewnością wpływałby na sprzęgło.

skoczek z linii GIFhuśtawka z kurczaka GIF

  • Izolacja Ci, którzy go izolują, mogą pocierać ręce, szczególnie zimą, ponieważ ich kury również tolerują ten okres. Każdy, kto jeszcze nie dołączył do izolacji, może to zrobić w dowolnym momencie w ciągu roku, ale konieczne jest przestrzeganie zasad, aby izolacja nie przyniosła więcej szkody niż pożytku. Chodzi przede wszystkim o to, że wilgotność w kurniku nie rośnie, więc jest wielokrotnie gorsza niż sucha zima.

Udekoruj kurnik do perfekcji i unikaj wilgoci dużym łukiem.

Zalecenie kury

Wilgotna, mokra, stęchła i śmierdząca kurnik to wizytówka złego menedżera, a ponadto często powoduje choroby u kur. Tak zwane suwaki pod pokryciem dachu, które zawsze będą umieszczane naprzeciw siebie, działają bardzo dobrze, zapewniając w ten sposób najprostszą i najtańszą wentylację trzmiela kury, a ty będziesz mieć święty pokój z wilgoci.

Jak radzisz sobie z wilgocią na zewnątrz w swoim ogrodzie? Możesz podzielić się z nami, na przykład, na naszej stronie na Facebooku tutaj .