Kury z niższej kury: szybko rosnące piękności

Blog Opublikowano 20.04.2020

Możesz także poznać Kury Dolne pod nazwą „niebieska kura mięsna”. Ale co o tym wiesz?

Kury były hodowane w Niemczech pod koniec lat 30. XX wieku ze względu na potrzebę szybko rosnących kur niosek na ubój. Podstawą nowej hodowli była kura północno-holenderska, stąd nazwa „kura niebieska”. Między innymi krzyżowały się z kijankami lub guzikami, a więc pojawiły się pomysłowe, często nawet zupełnie nowe cechy kolorystyczne, takie jak żółty lub niebieski krogulec. Kury były nazywane „niebieskimi wróbelkami”, w 1943 r. Rasa została uznana za żółte wróble.

Znaki Dolnego Renu

Kury z Dolnego Renu są zwierzętami bardzo ciężkimi , ale wciąż dość ruchliwymi. Co jeszcze jest typowe dla drobiu z Dolnego Renu?

  • Głowa Głowa jest ozdobiona prostym grzebieniem , uszy są czerwone, a oczy idealnie pomarańczowo-czerwone.
  • Body. Kury z Dolnego Renu charakteryzują się stosunkowo krępym, średnio długim, głębokim i dobrze umięśnionym ciałem . Ich szerokie, zaokrąglone ciało przechodzi przez krótkie zagłębienie w półdługi ogon.
  • Ocas Niebieska kura ma średnio-wysoki ogon, który jest częściowo otwarty. W przypadku koguta pióra ogona są następnie prawie całkowicie pokryte dekoracyjnymi wargami.
  • Pióra Pióra kurczaka z Dolnego Renu powinny być bogate, ale przylegające, bez poduszek.

Nie musisz się martwić, że kura odleci . Jej waga na to nie pozwala.

Co Cię zaskoczy?

Kury z Dolnego Renu wyróżniają się odpornością, szybkim wzrostem i bardzo dobrą mięsnością . Układanie również nie jest bez znaczenia. Ponadto są hodowane w nietradycyjnych interesujących cechach kolorystycznych. Jakie jeszcze niespodzianki ma dla Ciebie ta piękność?

  • Natura Zazwyczaj kury z Dolnego Renu są spokojne i ostrożne. Nie mają trudności z lataniem, więc przy ich hodowli wystarczy niższe ogrodzenie.
  • Feed Można je przeszukiwać i będą używać jeszcze większych wybiegów. Nawet z nimi, jeśli mają mniejszą obudowę i bogate w energię karmienie , łatwo tuczą . Dlatego niektórzy hodowcy zalecają rozproszenie lub zakopanie ziarna na wybiegu, aby kury zmuszone były go szukać, kopać i tym samym poruszać się.

Ubarwienie krogulca jest typowe dla kur z Dolnego Renu.

  • Kuczenie To naprawdę rzadko się zdarza, ale jeśli skrzeczą, są niezawodnymi matkami. W przypadku wróbli koguty można odróżnić od kur według koloru puchu.
  • Korzyść Układanie rozpoczyna się w wieku 6 miesięcy. Może pochwalić się do 200 jaj rocznie. Wydajność mięsa jest również dobra, a ponieważ kury rosną szybko, mięso jest smaczne i białe z krótkimi włóknami mięśniowymi.

Nie ma wielu hodowców kur z Dolnego Renu, nawet nie założyli własnego klubu. Więc co powiesz, wy, którzy je zachowacie, czy nie nadszedłby czas, aby założyć stowarzyszenie? A jeśli nie są wygodne, dostać się Vlašky , mają też więcej niespodzianek.