Kura długoletnia, jest Lohman brązowa lub biała

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy znasz różnicę między białym a brązowym piórkiem?

Jest to bardzo produktywny kurczak, który składa jaja praktycznie każdego dnia i przy każdej pogodzie. Został wyhodowany specjalnie do zniesienia, dlatego rocznie produkuje około 310 jaj w hodowli krajowej. Więc nawet kompletny początkujący może się nimi zająć. Pierwsze układanie rozpoczynają w wieku około 20 lat i trwają około dwóch lat. To zależy od warunków, które im zapewnisz. Przyjrzyjmy się Lohmanky:

Cel dla drapieżników

Lohman White jest jedną z hybryd nosicieli, hodowaną głównie w celu uzyskania wysokiej produkcji jaj. Mają uderzające śnieżnobiałe pióra . Ich upierzenie jest bogate i nadaje kurom żywotny wygląd. Jednak ze względu na jego kolor nie zalecamy hodowli w pobliżu lasu. Kurczak jest często atrakcją dla drapieżników.

  • Typ. Należą do lekkich rodzajów kur. W wieku dorosłym ważą około 1,5 kg.
  • Układanie Lohmanka zaczyna znosić do 20. tygodnia swojego wieku. W okresie nieśności składanie wynosi około 315 jaj.
  • Shell. Skorupa jest biała , co przyda się na Wielkanoc.
  • Pióra Ma efektowne śnieżnobiałe pióra. Ich upierzenie jest bogate i nadaje kury żywotny wygląd, jednak zachodni biały kolor kury Lohman jest zwykle większą atrakcją dla drapieżników , dlatego nie zalecamy trzymania kur gdzieś bliżej lasu.
  • Feed Ze względu na wielkość nieśności mają wyjątkowo niskie zużycie paszy, około 105 g paszy dziennie. Można również zmniejszyć ilość pokarmu dla kur niosek, spuszczając je do zagrody.

Możesz spodziewać się białych lub brązowych jajek od Lohmanki.

Brązowy wojownik

Brąz Lohmanky jest jedną z hybryd układających, więc będą zawierać wiele jaj. Są tworzone przez krzyżowanie specjalnie wybranych ras rasowych, aby hodowcy osiągnęli wymagane cechy zgodnie z ustalonym patentem hodowlanym. Lohmanky jest jedną z długowiecznych kur, zwykle żyją w wieku 10 lat .

  • Pochodzenie Kury Lohmanka pochodzą z Niemiec.
  • Waga Ich waga waha się od 1,5 kg do 1,7 kg i dlatego jest jednym z lekkich rodzajów kur.
  • Jajka W składanych gniazdach znajduje się do 310 jaj z brązową skorupą o wadze około 63 g rocznie.
  • Powielanie Mieszańce nie są zalecane do hodowli, ich kurczęta nie osiągają takich cech jak ich rodzice. Jeśli chcesz się rozmnażać, uzyskaj rasy czystej krwi, istnieje 100% gwarancja na pozyskane kurczaki.

Każdy sąsiad chwali kolorową hodowlę Lohmans.

Skromna pipinka

Ten typ kury charakteryzuje się spokojną i przyjazną naturą. Niektórzy hodowcy mogą je oswoić. Zazwyczaj jest tolerowany przez wszystkie inne gatunki kur i innych zwierząt. Nie jest agresywny ani agresywny. Jeśli zapewnisz jej wystarczającą liczbę pomieszczeń, wysokiej jakości karma, taka jak mieszanka paszowa dla kur niosek i regularne zapasy świeżej wody, nagrodzi cię wysokim kurnikiem. Dobrze jest zamknąć kury na noc w kurniku, aby zapobiec szkodliwym atakom.

niesamowity dr pol sezon 12 odcinek 8 GIF autorstwa Nat Geo Wildtraktować kurczaki GIFkury czasu GIF

Porada Chickenmana

Daj także dorosłym kurom dodatkową dawkę wapnia , np. W postaci zmiażdżonych skorup. Zapobiegniesz defektom skorupy lub miękkiej skorupy, które mogą doprowadzić kury do zjedzenia jaj. Jeśli uważasz, że kura leci zbyt wysoko, nadaj jej większą osłonę, latanie samo zniknie. W przypadku największego zagrożenia możesz podciąć skrzydła swoim latającym damom zgodnie z zasadami.

Te dwie kury różnią się od siebie czymkolwiek innym niż kolorem piór i kolorem składanych jaj. Jeśli więc nadal wahasz się, który kupić, kup go na pół, a dylemat zostanie rozwiązany.