Jak nauczyć małe indyki pić i jeść?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak nauczyć małe indyki jeść i pić? Bardzo łatwe, czytaj dalej, a będziesz doświadczonym hodowcą białych gigantów w ciągu jednego dnia.

Jednym z ważnych przejawów życiowych drobiu jest ich pasza i spożycie wody. Jest on uwarunkowany, podobnie jak odpoczynek, wieloma czynnikami - jakością paszy, jej przygotowaniem, techniką karmienia i warunkami klimatycznymi. Dzisiaj będziemy świecić na indyki . Jak uczysz ich, jak najszybciej karmić i pić wodę z napoju?

Woda, podstawa bytu

Ponieważ ważne jest, aby uczyć małe indyki jedzenia, ważne jest, aby uczyć je picia. I szybko uczą się pić, gdy pijący jest kolorowy - zielony lub żółto-biały lub świeci. Co jeszcze pomoże ci w tym, że indyki będą mogły same pić już pierwszego dnia?

  • Pijący Kolorowe szklane kulki (te, z którymi bawiłeś się jako małe dzieci) włożone do poidła przyciągną uwagę zwierzęcia i ułatwią znalezienie wody. Indyk pije tylko od pijaka, do którego się przyzwyczaiła.
  • Temperatura wody Jego temperatura nie powinna być zbyt wysoka. My z Slepičář polecamy około 32 ° C.
  • Skład Woda jest najważniejszym składnikiem odżywczym. Młodym musi się to podobać, więc nie podawaj najmłodszym indykom żadnych leków, początkowo ani witamin lub minerałów. W pierwszych dniach do wody można dodać 2-10% cukru.

woda GIF

Idealna temperatura wody dla małych indyków wynosi 32 ° C.

Pastwiskowa łowczyni

Indyk to pasące się zwierzę, więc jest doskonałym łowcą wszystkich owadów. W poszukiwaniu jedzenia znajdują się w odległości od 6 do 8 km. Zbiera również szkodniki, które chowają się pod jej roślinami. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o karmieniu indyków, aby twoje indyki rosły i prosperowały?

  • Pierwszego dnia Od urodzenia wskazane jest podawanie szczeniętom tylko bezpyłowej granulowanej mieszanki , aby indyki nauczyły się jeść szybciej. Konieczne jest obserwowanie indyków, aby naprawdę jeły i piły. Jeśli dwudniowe indyki są niezadowolone lub gromadzą się, oznacza to, że ich brzuchy są puste.
  • Podajnik W pierwszych dniach życia indyki nie powinny mieć zbyt wysokiego karmnika i powinny być wypełnione po brzegi mieszanką, aby indyk widział jedzenie i aby nie musiał pochylać się nad krawędzią podczas jedzenia. Najlepszy kolor to znowu zielony .
  • Prędkość Każdy drób grabiący najpierw je pokarm, pożerając go dużo. Prędkość szczekania następnie stopniowo maleje u małych indyków, co powoduje powolny dziób. Najpierw więc nasycają się, a po sytości jedzą tylko te składniki żywności, które najbardziej im się podobają, jedno stworzenie.
  • Czas Czas karmienia zależy od wieku indyków, ale zajmuje około 10-40 minut . Szybkość karmienia indyków można zauważyć, gdy poczujesz się pełny, po około 4-6 minutach. Każdy indyk zwykle otrzymuje tylko tyle mieszanki, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię. Tłuszcz zwiększa smakowitość karmy, a najbardziej atrakcyjnym kolorem karmy jest niebieski lub zielony.

Kolory wszystkie Akcesoria dla indyków hodowlanych są ważniejsze niż myślisz.

Porada Chickenmana

Doświadczyliśmy, że wielu drobnych rolników mówi o tym, że ich indyki uczą się otrzymywać żywność i wodę. I niestety to prawda. Wynika to z faktu, że indyki są mniej rozwinięte po wykluciu, a zatem muszą mieć dobrze oświetlone miejsce do karmienia i pojenia, dlatego konieczne jest nauczenie małych indyków jedzenia bezpośrednio po wykluciu. A jak Bardzo szybko uczą się jeść z papieru lub tektury pudełka lub podkładki, to jest promowanie jedzenia bodźce akustyczne podczas dziobania.

Nie zapominaj więc o sensorycznych właściwościach drobiu, które są bardzo ściśle związane z przyjmowaniem pokarmu i wody, ponieważ żaden drób nie otrzyma pokarmu, który nie lubi lub nie pasuje do jego wielkości. Przyjmij percepcję kolorów jako monetę odbiorczą, ucząc swojego drobiu pożywienia i wody, ponieważ różni się on od innych zwierząt gospodarskich, takich jak kury .