Zostawić kury w ogrodzie? Dlaczego nie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy myślisz o zakupie nowego stada hodowlanego kur, ale boisz się, że jego personel zdewastuje Twój ogród?

Prawie każdy, kto kiedykolwiek hodował kury, wie o tym. Nieskończone grabienie nie zwiększyło popularności hodowców w ogólnej świadomości hodowców, dlatego dzisiaj wspomnimy również, że nie wszystkie kury są takimi niszczycielami. Jeśli kupisz kilka interesujących ras czystej krwi , na pewno nie musisz się martwić o zgrane klomby.

Stopy z grabią

Oczywiste jest, że jeśli kury mają nogi, nadal będą grabić, ale są to również drób grabiący . Wyjątkiem są jednak rasy, które mają tak zwane podstępy u biegaczy. Rousy zapobiega ich nadmiernemu zgrabianiu, a tym samym niszczeniu zasadzonych roślin i klombów.

Tablica rejestracyjna

Oznaki niezdarnych kur są, jak już wspomniano, marne na nogach. Istnieje stosunkowo duża liczba tych ras, więc możesz wybrać nie tylko ich wygląd, ale także rozmiar, wysokość i kolor jaj. Jaką kurę może być dumna z tej wyróżniającej cechy?

  • Zardzewiały karzeł. Rasa ta należy do najstarszych ras pierwotnych ras karłów. Mają masywne rozbudzenia, ale także różnorodną gamę kolorów. Typowe dla tych kur są zamknięte długie skrzydła opuszczone, a zwłaszcza pióra sępów na goleniach i grubych rousach .
  • Mały kot Kury, które nie potrzebują dużych obudów, nadają się do mniejszych, przykrytych. Koty, nie strzeżcie się kotów, należą do ras wymagających hodowli, zwłaszcza ilości i jakości karmy. Slepičář w żadnym wypadku nie poleca go początkującym hodowcom.
  • Jedwabie Kura, która wygląda jakby nie miała nawet piór . Z powodu mojej niskiej wagi nie spożywam nawet dużo jedzenia.

Rousné, koty i jedwabie, które lubisz najbardziej?

Kąpiel z kurczakiem

Czy obawiasz się również, że twój wyhodowany amerykański trawnik prędzej czy później zamieni się w błotnisty teren z wykopanymi dołami, których kury używają do oczyszczania? Nigdy więcej paniki, weź kurczaki do kosza na śmieci i masz problem. Jak to zrobić

  • Wybierz suche i słoneczne miejsce, najlepiej z dachem,
  • umieść wokół niego długopis,
  • wystarczy pudełko wystarczająco duże, aby pomieścić dwie kury naraz,
  • Wlać do jesionu paka, wykorzystanie węgla jest pełne szkodliwych substancji,
  • możesz dodać zawartość popiołu suchym piaskiem lub gliną,
  • i gotowe.

Kupa, gdziekolwiek spojrzysz

„Jeśli wpuścisz kury do ogrodu, kupisz je wszystkie”. Z pewnością otrzymasz tę „przyjazną” radę od hodowców, którzy trzymają kury w małych zagrodach, ale także od ludzi, którzy wiedzą tylko o kurach, że składają jaja. Jednocześnie wystarczy logiczne myślenie, aby potwierdzić, że liczba kupy kurczaków nie zwielokrotnia się wraz z rozmiarem ogrodu. Przeciwnie, im większa obudowa, tym mniej odchodów na 1m2. A jeśli nadal masz przelew, zrób z niego doskonały nawóz .

A jeśli nadal nie ufasz niezdarnym kurom, ich alternatywą mogą być również indyki , które nie należą do obdartego drobiu i na pewno nie zniszczą twojego ogrodu.