Jak drapieżniki w powietrzu i padoku?

Blog Opublikowano 20.04.2020

„Przegrana to tylko okazja, by zacząć od nowa i mądrzej”. Jak drapieżniki w zagrodzie doradzą ci w dzisiejszym poście.

Gdy śnieg pada i zaczyna się wiosna, hodowcy starają się zapewnić drobiu domowemu możliwość przebywania na dworze . Jednocześnie zdarza się, że zwierzęta te są atakowane i polowane przez ptaki drapieżne i inne drapieżniki leśne. Zwłaszcza w wiosce niedaleko lasu myszołów, kuna, ale także rzadki sokół wędrowny mogą zaatakować drób. Jak więc skutecznie chronić swoje zwierzęta?

Ochroniarz z kurczaka

Istnieje kilka środków, które, jeśli je weźmiesz, Twoja walka z mięsożernymi nie-peryferiami będą równoważne i ostatecznie rzucisz je w pełni. Jaki stróż ma dać kurom, aby nie rujnowały budżetu rodzinnego?

  • Kogut W sytuacjach kryzysowych każdy dobry kogut może stawić czoła większemu drapieżnikowi i go odepchnąć. Przynajmniej pipety ostrzegają przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, pijąc i nieśmiałe kroki wokół wybiegu. A jeśli nic, z pewnością sprawi, że twoje dziewczyny będą szczęśliwe.
  • Paw Paw był znakiem wielkości od niepamiętnych czasów, a ten, który był jego właścicielem, był w pewien sposób wyjątkowy . Ale dawne czasy już dawno minęły, a dziś pawia może kupić każdy, kto ma odpowiednie warunki. A ponieważ nie jest to ptak szczególnie wymagający, jego popularność stale rośnie. Ponadto paw dobrze strzeże swojego terytorium i bezpiecznie strzeże stada młodych kurczaków .
  • Pies Możesz spróbować na przykład niemieckiej rasy szpiców , kiedy jest hodowana, strzeże „swoich” kur, a jastrząb nie ma szans.
  • Szkło Już w starożytnych domach kobiety używały szklanych słoików umieszczonych do góry nogami na deskach ogrodzeniowych. Wiedzieli bardzo dobrze, że drapieżniki bały się odbić światła słonecznego odbijanego w szkle i dlatego unikały swojego podwórka. Niezbyt dobre okulary można zastąpić łatwo dostępnymi szklanymi kulkami, które można kupić w hipermarketach.

Doskonali opiekunowie twoich przyjaciół z kurczaka.

Ściany nie do zdobycia

Czy znasz przysłowie: „pas i kshanda”? To podwójna ochrona. Zrób więc następujące kroki w kierunku straży, a drapieżniki nie mają absolutnie żadnej szansy na twoim podwórku, aby wypełnić puste pępki.

  • Jedzenie. Krok numer jeden. Jedzenie, które niepotrzebnie zostawiasz na wybiegu w nocy, przyciąga drapieżniki. Mówicie im dosłownie: „Przyjdź do nas i ofiaruj się, mamy już dość”. Niszczyciele nauczą się regularnie przychodzić do ciebie, najpierw po resztki , a po chwili odważą się i włamią do kurnika.
  • Szermierka Po drugie Spaceruj po padoku dookoła, sprawdź, czy w fortyfikacji jest dziura, lub możesz poprawić ogólne ogrodzenie, na przykład rozciągając siatkę do wyimaginowanego sufitu. Uczynienie padoku czystszym, wycinanie niepotrzebnych krzewów, koszenie wysokiej trawy i uzyskiwanie lepszego widoku nie przeszkadza.
  • Kurczak Najpierw poszukaj możliwych dziur i uwierz, że wraki mogą rozciągać się przez naprawdę małą dziurę. Mają silną motywację - kury, znoszone jaja, jedzenie . Dobrze uszczelnić kurnika. Zamknij okna i drzwi w nocy. Zabezpiecz wejścia kłódkami. Nie jest wyjątkiem, że jajka lubią zbierać złośliwych sąsiadów.

ptak w zwolnionym tempie HuffPost

Porada Chickenmana

W obliczu najazdów drapieżników zalecamy wybranie rasy, której kolor przynajmniej przyciągnie drapieżniki. A co mamy na myśli Jest to na przykład kura cętkowana lub brązowa isa. Najbardziej zagrożone są drób biało-biały, który najlepiej widzi drapieżnik, nie zalecamy kupowania tutaj, jeśli mieszkasz w zacisznym miejscu w pobliżu lasu.

Chcemy, aby kurczaki cię uszczęśliwiały, nawet bez „kamuflażu”.