Pokarmy nigdy nie dają kurczętom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Nie reszta jak reszta.

Co dać kurom w karmnikach, a co nie, aby jajka po prostu kupiły, a kury skorzystały? Czy karmisz kurom wszystko, co pozostało z lunchu lub kolacji? Oczywiście możesz nadal to robić, ale serwując pozostałą żywność, musisz przestrzegać kilku zasad, którymi są:

Ugh, nie dawaj mi tego

Podczas corocznych zbiorów owoców i warzyw z ogrodów i szklarni na pewno pozostaną cenne części własnych warzyw i owoców, które możesz dać kurom zamiast w koszu na śmieci. Należy jednak przestrzegać następujących zasad:

  • Zgniłe kawałki. Kury zwykle chcą najbardziej tego, czego nie wolno im robić. Coś niezdrowego. Ale nie wolno im oferować takiego jedzenia. Możesz łatwo zaoferować im mąkę jabłkową z plamami na skórze. Ale nie dawaj im owoców i warzyw tam, gdzie jest zgniła część.
  • Skórki Owoce i warzywa kroimy lub łamiemy sztywną skórką, na przykład dynią. Kury nie dostałyby się przez skórę do dobrego mięsa.
  • Stare ciasto Stary chleb karmić kury, a nie dobre, ale jest to normalne i powszechne zjawisko. Zaspokaja kurę, ale tzw. Pustą. Ma pełnego faceta , ale cierpi z powodu odżywiania. Wiele ras ma tendencję do tuczu, co jest bardzo powszechną uciążliwością podczas karmienia moczonego chleba. Tuczony drób nie nosi wtedy niewielkiej ilości i nie jest w dobrym zdrowiu.
  • Ziarno Unikaj ziaren o ostrych końcach, takich jak jęczmień. Karm kukurydzę kur niosek tylko zimą, aby miały wystarczającą ilość energii do zniesienia . Poza zimą nie używaj kukurydzy , ponieważ dzięki temu kury przytyłyby się zbyt grubo. Jeśli chcesz od czasu do czasu leczyć kury, spróbuj wykiełkować ziarno, ugryzą je twoje ręce.

Jeśli często karmisz swoje kury nioski resztkami z kuchni, usuniesz solone , tłuste i zepsute jedzenie z tej listy. Powinieneś również uważać na resztki kości, sosów lub napojów.

Jabłko, dynia i kapusta. Żywność, na której ślizgają się wszystkie rury.

Pomoc, mysz

Istnieje wiele pokarmów, które przyciągają owady i gryzonie. Różne niezjedzone resztki przyciągają uwagę wszelkiego rodzaju szkodników na zewnątrz. Dlatego ostrożnie nie upewniając się niewykorzystanej żywności z padoku kur terminowo usunięte. Nie zostawiaj nieużywanego jedzenia na zewnątrz nawet na noc i częściej sprawdzaj jego świeżość w czasie upałów.

Kura to nie kosz na śmieci

Pozostałości mają mało kalorii. Pamiętaj, że same resztki z kuchni, owoce i warzywa nie wystarczą, aby kury mogły zaspokoić głód. Musisz również zapewnić im pełne karmienie. Zawierają dużo witamin, ale to nie wystarczy. Kury muszą zdobyć energię na swoje życie i składanie jaj. Liście, rośliny ślimakowe, sadzonki, ziarna i oczywiście całe owoce, których nie zjadłbyś i nie zepsułby się niepotrzebnie, wszystkie mogą podróżować na talerze z kurczaka.

Możesz wzbogacić menu o zielone liście i arbuza, kury też bardzo to lubią.

Porada Chickenmana

Możesz też zrobić małą pomysłową zabawkę dla niektórych kur z nadmiaru kawałka owoców lub warzyw, które będą przez chwilę bawiły ich na wybiegu, a pipety nie będą miały czasu na okrążenie współlokatorów. Weź jabłko, powieś je na sznurku, a zobaczysz radość w padoku, gdy kury chcą uderzyć go dziobem.

A co naszym zdaniem kury w ogóle nie lubią? Na przykład banany lub skorupy marchwi.