Dungwort jako ważna część kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Co to są odchody i do czego służą w kurniku?

kurnik dla kur należą do podstawowego wyposażenia do hodowli. Aby odpowiadały kurom i tobie, muszą spełniać określone parametry. Jednym z najważniejszych elementów kurnika musi być stół z odchodami lub odchodami.

Co to jest Dungworm?

Dobrze wyczyszczona deska , umieszczona pod grzędami. Deskę można na przykład powlekać starą linią, z której można łatwo zeskrobać odchody kurczaka. Pozwoli to zaoszczędzić ci pościeli i lepiej wykorzysta przestrzeń pod okonem. Grzędy w rzeczywistej produkcji w miejscu kurniku wyżej, tym wyższa kury czuć się bezpieczniej.

Wymagane materiały

Czy zdecydowałeś się stworzyć własny żużel? Chwalimy Cię za podjęcie właściwej decyzji i wymieniamy najważniejsze materiały, których będziesz potrzebować.

  • Stary lino ,
  • gumowy pasek,
  • deski lub łaty,
  • kawałek siatki,
  • łączniki - śruby, kolce,
  • narzędzia robocze - młot, piła, miernik, poziomica,
  • chęć do pracy.

Czy kiedykolwiek wkroczyłeś do kury?

Zrób się

Blokadę potknięcia często umieszcza się na stole zrzutowym. Odchody należy umieścić 70 - 90 cm od podłogi. Może być wyposażony w siatkę uniemożliwiającą dostęp do kur. Pomoże to lepiej utrzymać zamówienie w kurniku. Jakie masz możliwości tworzenia własnego żużla?

  • Naprawiono. Po prostu umieść obszar gdzieś pod grzędą, na przykład poobijany z desek lub wykonany z blachy. Wymiary takie, że faktycznie łapią odchody , więc 20 cm w planie z każdej strony osi żerdzi. Wysokość, aby usunąć odchody, znajdowała się co najmniej 80-100 cm nad podłogą, aby nie zginać się zbyt mocno, a następnie trzymając wiadro i wrzucając do niego odchody.
  • Wymienny Trzeba odpinane odchody stołowe oraz codzienne wymiata tylko wybierz minimum raz w tygodniu, a następnie podjąć cały stół, wziąć go i dokładnie oczyścić lub dezynfekcji gdzieś poza kurniku.

laska GIF

Odchody = nawóz

Wiadra już pękają pod stertą odchodów kurczaków i nie wiesz, co z nimi zrobić? Nauczymy cię, jak korzystać z kury. To bardzo proste i skuteczne. Jak to zrobić Włóż usunięte odchody z kurnika do dużego plastikowego bębna około 30 litrów, napełnij wodą. Po dwóch tygodniach całe gówno jest wystarczająco sfermentowane jako idealny nawóz .

Rady kurze na temat złota

Czy kiedykolwiek nadepnąłeś na but kury? Wtedy wiesz, że jego zapach można wyczuć na wiele kilometrów. Dlatego nie zalecamy używania go jako nawozu do kwiatów w pomieszczeniu, w którym mieszkasz, lub w oknie w pudełku.

A co robisz z odchodami z kurczaka? Czy również nawozisz go, czy można go wykorzystać w inny sposób? Możesz podzielić się z nami tutaj .