Mistrz tuczu brojlerów

Blog Opublikowano 20.04.2020

Chcesz karmić kurczaki w domu? Kup brojlery i doskonałą pieczeń, masz gwarancję.

Brojlery to drób, który nie zachowuje się jak kury dla jaj, ale dla mięsa. Być może zastanawiasz się, dlaczego trzymaj kurczaki w domu, skoro możesz je tanio kupić w supermarkecie. Jednak każdy, kto kiedykolwiek spróbował domowego kurczaka i porównał go do supermarketu, jest tego pewien i co roku zawsze kupuje kilka brojlerów do tuczu.

Dlaczego brojler

Jest to specyficzna mieszanka mięsna drobiu, są przeznaczone do szybkiego tuczu. Rosną szybko, są mocne, dobrze wykorzystują paszę i mają doskonałą wydajność mięsną. W ciągu 42 dni waży około 2,5 kg. Zużycie paszy wynosi około 2 kg na przyrost 1 kg.

Tuczenie za doskonałe

Domowy tucz zajmuje około 2 miesięcy , ale może z łatwością potrwać dłużej, przynosząc do domu jednodniowe kurczęta . Oczywiście zależy to od wymaganej wagi, ale od 1,5 do 2 kilogramów jest optymalne. Najlepiej jest trzymać je oddzielnie od normalnych kur . A czego potrzebują inni?

  • Temperatura Temperatura tuczu nie może spaść poniżej 20 ° C, aby nie zwiększyć zużycia paszy. Ale nawet zbyt wysoka temperatura nie pomaga.
  • Światło. W pierwszych dniach życia daj kurczętom więcej światła , aby mogły dobrze widzieć w jedzeniu, stopniowo zmniejszaj intensywność i skracaj czas świecenia. Po 21 dniach spokojnie wyjmij je na słońce i zostaw w zagrodzie.

Te małe żółte kule potrzebują ciepła, światła i wystarczającej ilości wilgoci w nowym salonie.

  • Wilgotność Staraj się utrzymywać stałą wilgotność w domu, około 50 do 70% .
  • Care. Do hodowli potrzebujesz zadaszonego kurnika lub kurnika, a najlepszym jest padok. Oprócz karmienia woda pitna musi być zawsze dostępna. Podajnik powinien mieć przestrzeń co najmniej 10 cm na sztukę.
  • Odżywianie Odżywianie wpłynie na wzrost, wydajność, zdrowie, ale także na jakość mięsa i proporcję tłuszczu. Gotową mieszankę paszową najlepiej stosować do tuczu kurcząt. Możesz dodać dodatkową mieszankę paszową i mikser do własnych źródeł pasz. Do tuczu tradycyjnego zaleca się mąkę kukurydzianą i gryczaną zmieszaną z mlekiem w postaci okruchów. Można użyć gotowanych ziemniaków . Możesz dodać preparaty witaminowo-mineralne i nie powinieneś zapominać o grysie.

Dieta dla wiewiórek

Odżywianie wpłynie na wzrost małych brojlerów. Co jeszcze powinna zawierać dieta tych małych elfów?

  • Kompletna mieszanka do tuczu brojlerów.
  • Mąka kukurydziana lub gryczana zmieszana z mlekiem lub na zakwasie .
  • Lekko solone ziemniaki gotowane.
  • Domowe warzywa i owoce.

Dzięki mieszance paszowej osiągniesz najlepsze wyniki w tuczu.

Pyszne

Nagrodą za hodowlę brojlerów domowych będzie znacznie smaczniejsze i bardziej wartościowe mięso, którego nie można porównać ze strukturą, kolorem ani smakiem sklepów. Doskonale spełnia jakość mięsa, bez względu na to, że wiesz, co dałeś kurczętom do karmienia i z jaką miłością je karmiłeś.

Na świeżym powietrzu i w trawniku brojlery rozwijają się znacznie bardziej niż w dużych gospodarstwach domowych. Więc nie wahaj się i kup kilka z nich, nie pożałujesz.