Dojrzewają nad chorobami indyka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Indyki są najbardziej podatnymi gatunkami drobiu;

Dzięki specjalnej hodowli indyk może spożywać minimum paszy, a jednocześnie przekształcać ją w maksymalne korzyści, w postaci szybkiego wzrostu i doskonałej mięsności. Te cechy rozwojowe są szkodliwe dla zdrowia indyków i dlatego nie są bez problemów. Z powodu szybkiego wzrostu liście szerokolistne chodzą źle, nie mogą latać, a także cierpią na podatność na choroby.

Chory indyk

Jak rozpoznać osobę, z którą coś jest nie tak?

 • Zazwyczaj jest apatyczny,
 • cierpi na wydzielinę z nozdrzy lub oczu,
 • mało jedzenia
 • może utykać
 • często traci na wadze.

Oczywiście, w zależności od rodzaju choroby, każdy indyk zareaguje inaczej na chorobę. Zalecamy natychmiastowe odizolowanie chorego od innych elementów i poszukiwanie weterynarza, który zastosuje niezbędne leki.

Uważaj na indyki

Najbardziej podatne są małe indyki w wieku około 3 do 5 tygodni, kiedy migrują, również 9 tydzień w momencie wzrostu wzrostu na głowie. Najbardziej narażone są na chłodzenie i moczenie. Wymagają suszy , ciepła i zrównoważonego żywienia dzięki specjalnej mieszance paszowej . Wahania temperatury i słaba jakość paszy mogą powodować ogromne szkody, szczególnie biegunkę i stany zapalne dróg oddechowych, więc bądź bardzo ostrożny i ostrożny w hodowli.

Opiekuj się małymi indykami jak oko w głowie, one tego potrzebują.

Najczęstsze choroby

Oto lista najczęstszych i najczęstszych chorób tych białych piękności i piękności.

 • Indyki czarnogłowe. Indyki czarnogłowe to zaraźliwa choroba dotykająca głównie indyków , ale także starszych indyków. Techniczna nazwa histomonoza. Straty bywają bardzo wysokie i sięgają nawet 50%, szczególnie u indyków w wieku do trzech miesięcy. Najczęstszym źródłem zakażenia uważane zainfekowanej wybieg jelita pasożyta owsiki Kuri, który przenosi histomonadozę.
 • Kokcydioza. Ta choroba indyka jest pasożytniczą chorobą jelit wywołaną przez pierwotniaki jednokomórkowe. Do kontrolowania tej choroby stosuje się szczepionki i substancje zwane lekami przeciwpadaczkowymi.
 • Zapalenie błony śluzowej nosa i tchawicy Nieżyt nosa i tchawicy to wirusowe zapalenie dróg oddechowych u indyków wywołane przez pneumowirus. Niebezpieczeństwo leży nie tylko w samej chorobie wirusowej, ale także w związku z infekcjami bakteryjnymi. Obserwujemy kichanie , wydzielanie z nozdrzy, zapalenie spojówek, utrudniony oddech, obrzęk, obniżony wzrost.

indyk GIF

Indyk jest naprawdę zabawny.

Rekomendacja kury

Kupuj indyki z zaufanego źródła, odpowiednio zaszczepionego i obserwuj kwarantannę nowych osobników przez co najmniej 14 dni . A co jeszcze warto wiedzieć?

 • Mieszkania Utrzymuj ich domy całkowicie czyste i regularnie je dezynfekuj . Zwracaj większą uwagę na wilgoć i przeciągi.
 • Karmienie Użyj wysokiej jakości mieszanki paszowej KR3 do karmienia i KR4 na końcu tuczu, najlepiej w połączeniu z ziarnami, w tym witaminami i pierwiastkami śladowymi. Przez cały czas powinna być również dostępna czysta woda w fontannach do picia .
 • Care. Na pastwisku nie może być żadnych trujących roślin , indyki nie będą wiedziały, że są trujące i zjadą je dla ciebie. Równie ważne jest trzymanie indyków na podłodze z listew. Uważaj również na zewnętrzne pasożyty, które można zaobserwować gołym okiem.

Kura życzy udanej hodowli indyków i jak najmniejszej liczby marudów.