Budujemy Husnika szybko i żartobliwie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Króliki, kury i gęsi? W końcu husník! Specjalne mieszkania naziemne.

Gęsi nie są zwierzętami wymagającymi trzymania. Wystarczy stodoła , szopa lub stajnia, ale możemy też zbudować specjalne mieszkanie zwane gęsią . Można go kupić, ale także zbudować ręcznie. Służy do cichego gniazdowania i ukrywania gęsi przed złymi warunkami pogodowymi lub uszkodzeniami.

Myśląc o ...

W szczególności gniazda do układania powinny być umieszczone w chrząszczu , najlepiej od stycznia do marca. Zawsze umieszczaj gniazda możliwie daleko od siebie, aby gęsi nie kradły sobie jaj. Możesz tworzyć gniazda, na przykład z desek lub używać skrzynek o wysokości 50 centymetrów, które będą miały wycięty otwór w jednej ze ścian bocznych w celu łatwego wejścia gęsi. Jednocześnie w lesie bukowym nie może zabraknąć ściółki , na przykład wykonanej ze słomy lub trocin. Podium należy zarówno do obszaru chrząszcza, jak i do gniazd.

Oblicze ula

Husník przypomina małą szopę lub mały dom . W kształcie chrząszcz może przypominać sześcian, blok, a nawet piramidę, z drzwiami i oknem .

  • Wymiar Wysokość tego „domu” powinna osiągnąć około 2 metry . Jeśli chodzi o jego powierzchnię, na 1 m2 wysublimowany z 8 pisklętami piskląt lub 2 dorosłych gęsi . Potrzebna jest wystarczająca wielkość gęsi, ponieważ oprócz gęsi będą musiały również pasować gniazda i małe pisklęta gęsie .
  • Materiał Najłatwiejszy sposób na wykonanie gęsi jest wykonany z drewna , z ośmiu grubszych belek, z których tworzysz szkielet po przeciwnych stronach, oraz deski wypełniające ściany. Husník powinien mieć również podłogę , drewnianą, betonową lub ceglaną. Ale zawsze wskazane jest, aby nie było zimno.

gęś GIF

  • Okno Podczas budowy nie wolno zapomnieć o oknie z orientacją na południe. Jeśli gęsi będą mieszkać zimą w gęsi, można ją zaizolować , ale nie jest to konieczny krok z twojej strony. Gęś jest uważana za bardzo odporne zwierzę i może wytrzymać zimowe mrozy, jeśli nie są arktyczne.
  • Pościel Możesz wybrać wióry lub słomę jako pościel, ale należy to zmieniać częściej. Wybierz wióry lub posiekaną słomę jako podszewkę gniazda.
  • Układanie gniazd. Zimą umieszczamy gniazda gęsie. O ile to możliwe, jak najdalej od siebie, aby gęsi nie kradły sobie nawzajem jaj. Może to być na przykład pudełko o wysokości 50 cm, które jest cięte z przodu, aby ułatwić dostęp do gęsi wewnątrz.

Przy złej pogodzie gęsi po prostu chowają się w stodole.

Składanie jaj w gnieździe

Gęsi składają jaja od lutego, a jeśli zamarzną, musisz je zabrać , aby nie zamarzły. Przechowuj je w pomieszczeniu o temperaturze od 13 do 15 ° C poziomo i obracaj je ponad końcówką o 180 ° każdego dnia. Przed siedzeniem gęś wypuszcza pióra do gniazda i idzie przez kilka godzin dziennie, a potem przez cały dzień. To jest czas, kiedy kładziemy pod nim jajka.

Jak dbać o chrząszcza?

W silnych mrozach konieczne jest wybranie złożonych jaj z gęsiego krzaka, który w przeciwnym razie mógłby zamarznąć. Regularna zmiana pościeli to gwarancja szczęśliwych gęsi, a szczególnie czystych jaj. Od czasu do czasu należy dezynfekować cały salon gęsi, aby zapobiec możliwym chorobom lub infekcjom pasożytów. Podczas czyszczenia nie zapomnij umyć podajników ze starej mieszanki paszowej i przepłukać poidła gorącą wodą.

A co z twoimi gęsimi damami, czy one też mają gęsinę, czy też używają stodoły lub starej szopy? Cokolwiek mieszkają, dach nad głową jest zawsze lepszy niż dach.