Tucz indyka dzień po dniu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Turcja to największy udomowiony ptak zaraz po strusiu. Dlatego skupmy się dziś na tuczu młodych indyków i na składzie dawki pokarmowej dla dorosłych indyków hodowlanych i indyków.

Nauka legalnego karmienia i podlewania indyków może zaoszczędzić wiele zmartwień, nerwów, a także korony w przyszłości. Prawdopodobnie myślisz, że indyki karmiące zabawki nie są skomplikowane. Co nie jest prawdą. Przekonajmy się razem.

Karmniki i poidła

W pierwszych dniach zaleca się karmienie żywności na tacach , w ciągu tygodnia stopniowo zastępować ją podajnikami rowkowanymi lub rurowymi . Poidła nadają się na czapkę lub klapki. Ważna jest również wystarczająca długość karmnika i poidła - licz na 2,5 cm na 2 indyki w ciągu 2 tygodni, w wieku dorosłym 8 cm podczas karmienia suchą mieszanką, w mokrym mieszalniku jest 2,5 razy więcej. Dla osób pijących 1 cm do 2 tygodni, w wieku dorosłym 5 cm.

Oni już rosną

Każdy hodowca żółwi już wie, że indyki mają mniej rozwinięty instynkt jedzenia. Jeśli zjedzą, dowiesz się, czując połączenie . To musi być pełne.

  • Pierwszy tydzień. Oprócz mieszanki paszowej dla indyków w pierwszych dniach można dodać startą marchewkę lub młode pokrzywy. Możesz również wzbogacić ich menu o drobno posiekaną drabinę, łodygę cebuli , szczypiorek, prasowany czosnek lub cebulę. Potrzebny jest suplement mineralny i witaminowy . Konieczne jest dodanie manganu. Dodaj kilka ziaren hipermanganu do wody pitnej, aby uzyskać jasnoróżowy roztwór.
  • 14 dni Od drugiego tygodnia życia można podawać wilgotne mieszanki i mieszanki paszowe dla indyków w tym wieku. Ważne jest, że podajniki uniknąć ściąganie z przeszłości, i spleśniały nežluklo paszowego. Nawet jeśli masz lejki do karmienia na sucho, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy ich zawartość nie jest uformowana lub stęchła.
  • 21 dni i więcej. Jeśli korzystasz z własnych źródeł pasz, odpowiednia jest mączka zbożowa na bazie kukurydzy i pszenicy. Nadaje się do ekstensywnego wypasu , podczas którego indyki zbierają również owady i ślimaki.

Zieleń jest dobra

W pierwszych dniach podajniki nie powinna być zbyt wysoka i musi być pełniejsze karmić zwierzęta i zauważył, że podczas jedzenia musiał pochylać się nad krawędzią. Najbardziej korzystnym kolorem karmników i poideł jest zielony . Indyki są tak popularne wśród zieleni, że wybierają suche zielone rośliny ze ściółki.

indyk miłość GIF

Krótki dziób

Samce byków, a często nawet indyki mają skrócone dzioby . Niebezpieczeństwo kanibalizmu jest zbyt duże, nawet w młodym wieku. Jeśli ćwiczysz również tę interwencję, zalecamy skrócenie dzioba już w wylęgarni lub w przypadku świeżo importowanego drobiu w wieku do 10 dni . Dobrym momentem na skrócenie dziobów jest dzień 5, kiedy wszystkie indyki już dobrze przyjmują pokarm. Dwa dni przed tą procedurą zalecamy przyjrzenie się zwiększonej dawce witaminy K w wodzie do picia.

Indyki rosną do masy rzeźnej przez około 8 tygodni . Więc jeśli masz już takiego kota biegającego po podwórku, pośpiesz się z nim na blasze do pieczenia , w piekarniku i dobrze smakuj.