Dziewięć smaków indyka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Turcja jest największym rodzajem tradycyjnego drobiu domowego, a jego mięso oferuje wiele możliwości przetwarzania.

Mówi się, że Turcja oferuje do 9 rodzajów mięsa różniących się kolorem, konsystencją, ale także zawartością tłuszczu. Mięso z indyka ma około 70% bieli i 30% ciemności . Dlatego ma szeroki zakres zastosowań w kuchni, można go modyfikować na różne sposoby, a następnie, dzięki jego różnorodności, osiągamy dużą liczbę wariantów smaku .

Kilka kolorów i rozmiarów

Indyki i indyki różnią się kolorem piór i wagą.

  • Kolor. Największe znaczenie gospodarcze mają białe indyki i czarne indyki , a następnie indyk z brązu z piórami w kolorze czarnym, który ma charakterystyczny brązowy połysk.
  • Waga Rasy dzielą się na cztery kategorie - indyka (2,8 kg - 3,5 kg), lekkiego (3,5–5 kg), średniego (7–10 kg) i ciężkiego (10–12 kg), osobników powyżej 12 kg to wyłącznie indyki płci męskiej - indyki. Są do połowy wielkości kobiet, mają pozbawioną piór głowę pokrytą brodawką i czarną kępkę na szerokich piersiach.

Prawie 1/3 całkowitej masy indyków to piersi (1) , które mają delikatne mięso, przypominające cielęcinę.
Z drugiej strony mięso z ud (2) ma nieco bliższy smak do mięsa z dzikiej zwierzyny .
A mięso ze skrzydeł? (3) Smakuje coś między cielęciną a kurczakiem.
Same eskadry (4) , z dużą ilością skóry, są dobrze umięśnione i mają smak podobny do kurczaka w porównaniu z innym drobiem.
Długie mięso z szyi i bioder (5-6) zawiera więcej tłuszczu i nadaje się do zup.
Jednak najgrubszą częścią indyka jest sam biskup (7) , dobrze upieczony jak pieczona gęś.

Dystrybucja mięsa indyczego i jego wykorzystanie

Użyj w kuchni

Pieczenie całych indyków. To w USA w Święto Dziękczynienia i podczas świąt Bożego Narodzenia pieczenie indyka lub indyka jest oczywistością i długą tradycją. Również w Czechach, szczególnie w ostatnich latach, niektóre rodziny mogą nie przegapić pieczonego indyka na Boże Narodzenie. Pieczenia cały, a następnie rzuca młodsze, a zatem mniejsze kawałki, mięso jest bardziej delikatne i soczyste, a co najważniejsze, pasuje do brytfanny w piecu!
Breast Pierś z indyka. Piersi indyka składają się z coraz większych mięśni, często nazywanych filetem . Większość piersi używamy do bułek i bułek lub często są one przetwarzane w formie zmielonej. Filet doskonale nadaje się do drobnego przygotowania, do pieczonego indyka w postaci steków lub sauté.
Uda z indyka. Udka z indyka są naprawdę bardzo duże , więc zwykle są porcje na dole i na górze. Z górnych ud ze skórą możemy przygotować smaczne soczyste steki , ponieważ skóra zatrzymuje większość soku w mięsie, pieczemy dolne uda w całości, doprawione solą, rozmarynem i czosnkiem.
Szyja z indyka. Zaskakujące, że zawiera więcej tłuszczu . Nadaje się do przygotowywania zup .
Indyk bez kości. Górna część nadaje się do przygotowywania bułek i bułek, lub to pokrojone w kostkę mięso doskonale nadaje się do gulaszu, takiego jak gulasz drobiowy itp. Z ud indyczych są również świetne mielone burgery z indyka !

Spróbuj indyka dziewięć razy inaczej, a on nie będzie chciał innego mięsa

skrzydełka z indyka. Noga indyka może ważyć do 350 g . Można go traktować podobnie jak skrzydełka z kurczaka, nadaje się na buliony, środkowa część skrzydeł jest zwykle pieczona i grillowana, ale dzięki swoim rozmiarom nadaje się również do pieczenia i faszerowania farszem .
Okrutna wątroba i żołądek. Wątróbka z indyka często waży do 150 g i ma silny aromat , który rozwija się najbardziej po usmażeniu głęboko w tłuszczu, ale wątróbkę z indyka można również duszić, na przykład skropić czerwonym winem lub cebulą skropić bulionem. I żołądek indyka, jest świetny w bulionach lub duszonych, podobnie jak żołądki z kurczaka.
Biskup Turcji. Najgrubsza część tego giganta. Dobrze upieczony przypomina smak gęsi.
jaja indycze. Jaja indycze mają kremowy kolor, około 2 razy większy niż jaja kurze, ale zastosowanie jest takie samo jak w przypadku jaj kurzych.

Porcje indyków

  • Odrywamy skrzydło od kadłuba indyka, czujemy staw barkowy, lekko go przecinamy i oddzielamy skrzydło. Oddziel dolną część skrzydła, poczuj staw nadgarstka aż do środkowego skrzydła i przetnij go. Oddzielamy środkowe skrzydło od górnego skrzydła, przecinając staw łokciowy.
  • Podnieś udo, zdejmij je i odetnij skórę między udem a tułowiem. Następnie wykonujemy nacięcie głęboko w stawie miednicznym, delikatnie pociągamy udo i rozdzielamy w stawie . Następnie oddziel górną i dolną część uda za pomocą gładkiego nacięcia wykonanego przez środek stawu kolanowego.
  • Podczas odkostniania piersi najpierw podnieś całą skórę i usuń kawałki tłuszczu. Kadłub leżał na boku, nóż z obu stron linii przez łącznej żeber překrojíme tkanek. Kładziemy indyka plecami w dół, chwytamy za czubek klatki piersiowej i odrywamy go z tyłu siłą. Z oddzielonych piersi po obu stronach odetnij stawy barkowe aż do początku szyi. Ostrożnie wykonaj nacięcie między żebrami a mięśniem i oddziel mięśnie piersiowe od szkieletu.

Życzymy dobrego smaku, a jeśli nie masz jeszcze indyków, nie wahaj się kupić ich jak najszybciej, na przykład tutaj .