Czy kury potrafią pływać?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy to pytanie kiedykolwiek przyszło ci do głowy? A może po prostu myślałeś, że nie umie pływać? Źle Kura może pływać tyle, ile potrafi latać.

Na świecie jest wiele pytań, które można wypchnąć z głowy, ale dopóki nie zaczną się martwić. Jedno z tych pytań dotyczy tego, czy kury potrafią pływać. A co z pływaniem kur? Kury i kurczak mogą pływać , ale nie myśl, że będziesz pływać na podwórku jak kaczka .

Kura nie jest kaczką

Aby zrozumieć, jak faktycznie pływa kura, porównujemy ją do kaczki, która kocha wodę.

  • Kaczka W przeciwieństwie do kury ma silne nogi, które napędzają ją w wodzie. Stopy są również uzupełnione płetwami. Co więcej, ten wodny drób wydala olej ze specjalnych gruczołów pokrywających jego pióra, które następnie stają się wodoodporne . Te atrybuty sprawiają, że kaczki są pływakami. Kaczka po urodzeniu jest po prostu ustawiona, aby spędzać więcej czasu w wodzie niż na ziemi.
  • Kura Wszyscy wiedzą, że kura nie ma ślepej próby. Nogi są zbyt małe i krótkie, aby mogły być tak mocne w wodzie, aby mogły przepłynąć przez wiejski staw. Nawet jej pióra niewodoodporne, gdy tylko zmokną, woda trafia do skóry. Dzieje się tak, ponieważ ich pióra nie są tak dobrze smarowane jak kaczki i chłoną wodę sto razy szybciej. Jeśli kura pozostaje w wodzie zbyt długo, piórko staje się ciężkie, a kura spada na dno .

Nadciągające niebezpieczeństwo

  • wysokie ryzyko atakowania piór przez różne perozout
  • przeziębienia i późniejsza śmierć
  • utonięcie

Woda nie jest prawdziwym przyjacielem żadnej kury

Panika

Dużą rolę odgrywa także stres . Mogą wystąpić sytuacje, w których stado kur straszy drapieżnika . Następnie bierze nogi kury na ramiona i biegnie tak daleko, jak to możliwe. Czasami zdarza się jednak przypadkowo wpaść do wody podczas ucieczki, aw wielkim stresie nie może szybko zareagować i utonąć.

Slepičáře Rada

Jeśli twoje kurczaki przypadkowo wpadną do basenu, złap je jak najszybciej i szybko wysychaj, szczególnie jeśli dzieje się to rano lub wieczorem, gdy powietrze jest już zimne. Kury mogą się przeziębić, a nawet umrzeć.

Wygląda na to, że kurczaki od dawna potrafią pływać w swoim systemie przetrwania, ale nie używają ich często. Dla twojej przyjemności nie wrzucaj kur do wody .