Dlaczego kura w ogóle nie zaczęła tolerować

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy kupiłeś młode kurczaki i nadal czekasz na pierwsze złożone jaja? I nie przyszedł. Dlaczego zdarza się to czasami i kiedy oczekujesz pierwszego jajka?

Początek nieśności zależy od rodzaju rasy kur , a także od środowiska, w którym żyją. Początkowo zaczynają kłaść lekkie kurczaki - po 5. miesiącu ich życia. Około miesiąc później możesz spodziewać się r. W rasach średnio ciężkich . Po 8 miesiącu u ras ciężkich, w walce po 9 miesiącu . W przypadku ras krasnoludów i ras małych zależy to od konkretnej rasy. Początek nieśności może wynosić od 5 do 7 miesięcy.

Dlaczego nadal go nie noszą?

Czy w piątek miałeś w domu jakieś kurczaki, a jajka wciąż są poza zasięgiem wzroku? Co to jest Istnieje wiele powodów, dla których nie zacząłeś jeszcze kur niosek. A jakie one są? Czy można temu zapobiec?

  • Wiek Kurczęta w wieku poniżej 16 tygodni nie są jeszcze gotowe do regularnego składania jaj . Początek okresu nieśności, a tym samym okres, w którym kurczęta stają się nioskami, różni się w zależności od rasy. Tak więc niektóre kurczaki zaczną na ciebie kłaść w 18 tygodniu , inne nie spieszą się, a pierwsze kury odbędą się w dwudziestym tygodniu. Jednak wszystko ma swój czas. Nie jest dobrze popychać kurę w jakikolwiek sposób. Kiedy nadejdzie jej czas, ty, jako jej hodowca, zostaniesz powiadomiony jako pierwszy.
  • Feed Kupując nowe kury, należy wybrać odpowiedni pokarm . Jeśli oszukasz ten krok lub w ogóle go nie poradzisz, później decyzja cię dogoni i na pewno będziesz tego żałować. Młoda kurczaczka, która nie złożyła dla niej jaj, potrzebuje mieszanki paszowej K3 . Nie ma wystarczająco rozwiniętych genitaliów, a ta mieszanka pomoże jej to zrobić. Jeśli nakarmisz ją czymś innym lub Bóg zabrania resztek z kuchni , kura „zamuruje” ciebie i nie będzie się już rozprzestrzeniać.
  • Warunki hodowlane Bardzo ważna jest także opieka nad kurami. Muszą mieć wystarczająco dużo miejsca , dobrze dobraną szerokość żerdzi , stały dostęp do wody pitnej i przysmak zawarty tu i tam w menu.

Prawdziwe zdjęcie małego 20-tygodniowego kurczaka.

Punkt przerwania

Skąd wiadomo na pewno, że zbliża się punkt zwrotny układania ? Oto kilka wskazówek, które powiedzą ci, że wkrótce ty również będziesz zbierać jajka z gniazd.

  • Grzebień z kurczaka i płatek mają powiększony głęboki czerwony kolor ,
  • z kranu kura dostaje częstą uwagę,
  • będzie szukać ciemniejszych i cichszych przestrzeni,
  • kura zaczyna być niespokojna , szuka miejsca, w którym chce złożyć jaja,
  • kiedy próbujesz ją pogłaskać, kuca na ziemi.

Pierwsze jajka od początkujących kur mogą być i wierzą, że będą niedoskonałe . Często są małe, a skorupa będzie raczej miękka. Nie panikuj, wszystko stopniowo się poprawi, pociski staną się mocniejsze i zwiększą swoją objętość.

Jasny czerwony kolor grzbietu jest oznaką pierwszego układania.

Zatykanie

Kura była i jest właściwie karmiona, żyje w doskonałych warunkach, dojrzewała seksualnie, a jednak nigdzie nie ma jaj? W niektórych przypadkach kury mogą składać jaja zamiast kokonu w całym ogrodzie. Staraj się być detektywem, a jednocześnie może być w stanie wykorzystać do przenoszenia jaj od kur znalezionych.

Cokolwiek jest na twoim podwórku z tolerancją, zawsze daj mu czas. A jeśli pomimo twoich wysiłków kury nie dogadują się, nie rozpaczaj, nasza oferta młodych kurcząt jest całoroczna.