Praktyczne zastosowanie skór króliczych

Blog Opublikowano 20.04.2020

Skóry i skórki są przedmiotem wielu dyskusji, w których los zwierząt jest korzystny. Jeśli jednak zwierzęta nie są trzymane z powodu skóry, leczenie skóry polega na zmniejszeniu i ocenie, co w przeciwnym razie stałoby się marnotrawstwem.

Jednym z produktów, za które zachowują się króliki, jest ich skóra. Jaki jest zatem ich dalszy użytek i jaki jest w ogóle cel takiej skóry? Nie wiesz Oto kilka bardzo interesujących i przydatnych informacji na temat skór królików i ich późniejszego wykorzystania.

Wykorzystanie królików

Skóra królika nie jest bardzo trwała , a jej przekształcenie w skórę jest bardzo skomplikowanym procesem. W skórach futerkowych stosowane są wyłącznie skóry zimowe . Jednak nawet zimowe są nieco leniwe, do 70% lenistwa można usunąć przez cięcie piasków. Zwykle przycina się go na wysokość od 12 do 16 mm, kolor podkładu jest przeważnie szary lub biały, więc zwykle jest dalej zabarwiony . Wysokiej jakości skóry są przetwarzane w przemyśle futrzarskim. Na co najczęściej zmienia się skóra?

  • Odzież. Skóra to szlachetny naturalny produkt i idealny materiał na odzież. Najlepsze są skórki z futra zimowego , mniej cenione są skórki letnie o cienkich włosach i skórki królików zabitych w czasie linienia. Popyt dotyczy głównie wysokiej jakości skór królików ras rex .
  • Futro. Aby wyprodukować futro średniej wielkości, potrzeba około 35 kawałków wysokiej jakości futra zimowego. Jego produkcja trwa zatem kilka miesięcy.
  • Czapka Królik ozdobiony jest na przykład zimowymi czapkami damskich strojów śląskich. Futro królika jest również szeroko stosowane do szycia kołnierzy lub ich ozdabiania.
  • Koc Koce futrzane są zwykle przedmiotem luksusowym , który jednak staje się coraz bardziej poszukiwanym przedmiotem w naszym kraju.

Luksusowy kocyk królika wykonany na zamówienie.

Farbowanie skóry

Dziś królik jest pomalowany w wielu odcieniach, ale podstawowe kolory, takie jak brązowy i czarny, wciąż są nazwane od zwierząt, które prawdopodobnie naśladowano je od wieków. A jakie nazwiska można spotkać?

  • Bibret. To imitacja bobra. Rozdrobniony królik farbowany na brązowo, imituje futro bobra .
  • Pieczęć Cięte futro imitujące l achtana barwione na czarno.
  • Sobol. Długowłosy, a zatem niecięte futro barwione na brązowo.
  • Skunks Ponownie nieocięty długowłosy królik farbował się na czarno .
  • Królik Norek Królik wszyty w talerze i zabarwiony naprzemiennie czarnymi i brązowymi paskami .

Naprawdę nie ma ograniczeń w barwieniu skór królików.

Królik jest dziś szeroko stosowany , nie tylko w przeszłości. Większość skórek jest dalej farbowana na różne pastelowe odcienie. Futra rzadkich zwierząt są często imitowane przez drukowanie lub ręczne malowanie piasków. Firmy kupują rocznie około 3 milionów surowych skór królików. Większość z nich podróżuje za granicę , zwłaszcza do Chin i Stanów Zjednoczonych, głównie ze względu na ceny i elastyczność płatności.

A ponieważ żaden samochód z napisem ogłaszającym zakup skór od dawna nie pękał w szwach, a takiego nie będzie nigdzie w wioskach, możesz skorzystać z naszych usług. Dostarczając zamówiony drób, chętnie kupimy od Ciebie skórki królików za najwyższą cenę na rynku.