Rozmnażaj indyki jako doświadczony hodowca

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy lubisz kiełbaski na swoim podwórku, czy chcesz mieć swojego małego indyka i po prostu nie wiesz, jak się rozmnażać? Nieważne, nie mogę teraz wszystko wiedzieć i dlatego Slepičář.cz jest tutaj

Indyk jest największym udomowionym ptakiem po strusiach. Mięso tych gigantów jest bardzo smaczne i dietetyczne , co sprawia, że coraz częściej pojawia się ono w naszej czeskiej kuchni. Z tego też powodu rośnie zainteresowanie hodowlą tych piór. Ustawa jest tylko dla mięsa, ich jaja są tylko częścią ich reprodukcji, nie do spożycia. A jak właściwie przygotować się do takiej hodowli indyków ? Czytaj dalej, a staniesz się najlepszym hodowcą indyków daleko i szeroko.

Grzechotający ptak

W sezonie indyk złoży około 35 jaj . Pierwsze sprzęgło jest oczywiście największe, drugie słabsze, na przykład tylko 12 jaj. Przed każdym kryciem występuje tak zwany przepływ męski , następnie narośla na głowie i szyi powiększają się i zabarwiają, a na zewnątrz zaczyna parować. Przez płotki przyciąga samicę, a gdy się uda, po miesiącu indyk jest wyciągany i montowany na gnieździe .

Typowe zabarwienie indyka w czasie przepływu.

Determinacja do pomnożenia

Jeśli zdecydujesz się hodować indyki ze stada plemiennego, powinieneś mieć jednego indyka na osiem do dziesięciu samic . Układanie może rozpocząć się bardzo wcześnie, w lutym, a kończy się pod koniec czerwca. Indyk zniesie od 20 do 50 jaj, a małe indyki wyklują się w ciągu 26 do 28 dni. Na co uważać podczas własnego wyklucia?

  • Patrol. Kiedy indyk usiądzie na sprzęgu jajek, musisz go pilnować . Każdy indyk jest inny. Niektórzy schodzą co najmniej raz dziennie, aby się opróżnić, rozciągnąć i nakarmić . Niektóre matki Turcji, ale są one na tyle ostrożny, że nie opuszczają gniazdo i siedzieć na jajach aż mláďátka wylęgają nawet kosztem że człowiek umrze z głodu i pragnienia. Dlatego pilnowanie i kontrolowanie jest najważniejsze.
  • Wylęgarnia sztuczna. Jeśli wylęgasz się w sztucznej wylęgarni , ważne jest, aby indyki miały temperaturę co najmniej 26 stopni Celsjusza i wilgotność względną około 70 procent. Pierwsze 6 tygodni jest najtrudniejsze do rozmnażania, kiedy szczenięta nie mogą przeziębić się i ochłonąć.

Gdy indyk siedzi na jajach, należy upewnić się, że nie przestaje jeść i pić .

Karmienie młodych

W porównaniu z kurczakami indyki mają wyższe wymagania dotyczące zawartości substancji azotowych , witamin i minerałów. Dlatego idealnie nadaje się do hodowli małych szczeniąt do stosowania mieszanek paszowych dla nich i Nutrimix do hodowli drobiu. Możesz również dodać do nich startą marchewkę lub młode pokrzywy. Konieczne jest również dodanie manganu. Dodaj kilka hipermanganu do wody pitnej w pojeniu, aby uzyskać jasnoróżowy roztwór.