Kloaka i jego rola w życiu kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy interesuje Cię anatomia twoich kur? Czy wiesz na przykład, jak ważny jest kangur i jakie to słowo? Przyjrzyjmy się razem kangurowi razem.

Większość ptaków, a zatem kogutów, nie ma penisa. Zwierzęta te mają specjalny narząd zwany cloaca . Jest przedłużeniem odbytnicy, w której bezpośrednio otwierają się narządy płciowe, pokarmowy i wydalniczy. To dziwne słowo pochodzi z łaciny, na dobre.

Cloaca z kurczaka

Kloaka, jak wspomnieliśmy we wstępie, reprezentuje koniec przewodu pokarmowego wraz z ujściem dróg moczowych i narządów płciowych. Jest ważnym elementem złożonego układu trawiennego drobiu. Żadna kura ani kogut nie mogą się bez tego obejść. Kangur składa się z trzech części :

  • Przechowywanie W tej części kloaki gromadzą się odchody, a woda jest wchłaniana, a mocz zagęszcza się w białą zawiesinę pokrywającą odchody kurze .
  • Genitalia Druga część przedstawia najkrótszą część kloaki, w której znajdują się drogi moczowe i narządy płciowe . Ta część jest preferowana przez koguty , ponieważ dzięki tej sekcji mogą kojarzyć się z kurami.
  • Wylot. Koniec kloaki, którą można nazwać na przykład odbytnicą , stanowi koniec układu pokarmowego i genitaliów kury. Na samym końcu jest jajko , które również przechodzi przez cloaca.

Wypadnięcie cloaca

Dlaczego nie herniates cloaca? Odpowiedź jest prosta. Ściany przestrzeni, w której otwierają się wyloty, mogą zostać wypchnięte przez kurę przez proste wydzielanie lub składanie jaj. U jednostki objawia się to tym, że różowy „kalafior” wystaje z cloaca. Dlaczego tak się dzieje i jakie są przyczyny wypadania ?

  • Okoń Tutaj należy zwrócić uwagę głównie na wysokość okonia umieszczonego w kurniku. Jeśli okoń zostanie umieszczony zbyt wysoko lub zbyt nisko, nie będzie to korzystne dla kury. Podczas skakania z okonia pośladki kurczaka są często łamane, a następnie wystają. Jak umieścić grzędy, aby dowiedzieć się tutaj .
  • Feed Ponieważ pasza w postaci odchodów z kurczaka wychodzi przez kloakę, prawdopodobne jest, że nieodpowiednia pasza spowoduje również wypadnięcie. Dlatego wybierz pokarm z wysoką zawartością błonnika , resztki ze stołu nie będą tak naprawdę dla twoich kur orzechami.

Demonstracja wyglądu ciała kury z ważną kloaką.

Pierwsza pomoc

W momencie, gdy odkryjesz chorobę kloakalną jako zapalony hodowca, musisz natychmiast interweniować. Nasmaruj różową część maści i delikatnie wmasuj palcami kalafior w otwór. Nie używaj nadmiernej siły, aby zapobiec obrzękowi lub pękaniu naczyń krwionośnych w kloace. Jeśli to nie zadziała, możesz uspokoić to miejsce za pomocą kostki lodu . A jeśli to nawet nie zadziała, musisz poszukać profesjonalnej pomocy .

Szybkość trawienia

Szybkość trawienia u kur wynosi od 16 do 24 godzin , co nie jest bardzo szybkie. Długość tego odstępu zależy od pory roku, konsystencji paszy i kondycji organizmu - młode kurczaki wydają szybciej niż ich starsi przyjaciele. W ten sposób strawność paszy ma znaczący wpływ na dobrostan drobiu. Ważna jest również zawartość substancji azotowych w paszy i błonniku. Daj więc dziewczynom tylko najlepsze jedzenie, które jest hojne dla tych substancji.

Zdecydowanie nie lekceważ kangura jako takiego, jest tak samo ważny jak każda inna część tak tajemniczego ciała kurczaka .