Współistnienie kaczek i kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy posiadasz kury i chcesz dostać kaczki? Powstaje pytanie, czy współistnienie tego drobiu jest w ogóle realistyczne, czy nie.

Czy namiętnością Hodowcy kur i chciałby w nadchodzącym czasie podjęte dla pań zbyt mało kurczaka piękności kaczka ? Nie ma problemu Hodowla kaczek i kur na jednym podwórku jest bardzo przydatna i korzystna zarówno dla hodowców, jak i wszystkich mieszkańców zwierząt.

Wspólna hodowla

Kury są inteligentnym stworzeniem, kaczki są zwierzętami bardzo nie konfliktowymi . Ich wspólne życie i przebywanie na tym samym podwórku w zasadzie nie stanowi zagrożenia. Aby ta hodowla była zabawą dla hodowców i drobiu, a nie katastrofą, należy pamiętać o kilku zasadach . A które to są:

  • Feed Ogólnie rzecz biorąc, cokolwiek je kura, je także kaczka. Więc można karmić je razem wieczorem ścigać kurcząt karne coop i kaczek w Kachník dziewczęta wlać ich mieszanina zasilająca przeznaczone tylko dla nich, czy będą one osiągnąć wystarczającą ilość witamin i minerałów.
  • Space Nie ma idealnej przestrzeni , ale jest miejsce dla szczęśliwych kur i oczywiście im większe, tym lepsze. Kurnik należy do kurczaków, a kaczka jest przeznaczona wyłącznie dla kaczek. Konieczny jest także stały dostęp do wody pitnej, aw przypadku kaczek - do powierzchni wody lub stawu. Dowiedz się, jak to zrobić tutaj .
  • Padok Na przykład dwa wybiegi oddzielone wyciągarką są zdecydowanie bardziej higieniczne. Kaczki zwykle rozpylają wodę, tworząc błoto. Drób do grabienia, z wyjątkiem poideł , nie potrzebuje wody do życia i jest lepszy w suchym niż w błocie. Możesz jednak z łatwością zrobić wspólny padok. Dlatego nie umieszczaj wody rozpryskowej dla kaczek na środku, a jeśli zaczniesz tracić trawę, siej gęsto i to jest problem.

Jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad, wspólna hodowla kur i kaczek będzie dobrą zabawą.

Dwa w jednym

Nie zalecamy hodowli kur i kaczek w jednym ograniczonym miejscu. I dlaczego Oba kaczki są nosicielami salmonelli, ale sprawią, że Twój błotnisty wybieg stanie się błotnistym lodowiskiem . Ale kury potrzebują suchej zagrody i okazji do popiołu . Dodanie kaczek hodowlanych do jednego stada w jednym miejscu to sposób na hodowlę piekła. Jeśli jednak zdefiniujesz dla nich dwie zagrody , będzie to coś innego i rozpocznie się hodowla kaczek i kur.

W przypadku hodowli drobiu konieczne jest uzyskanie różnych pomieszczeń mieszkalnych, zarówno dla kaczek, jak i kur. Kaczka po lewej, kurnik po prawej.

Rada w podsumowaniu

Wprowadzając nowe kaczki do stada kur, wybierz najłagodniejszy możliwy sposób. Przybycie nowych członków zazwyczaj powoduje rozliczenie w istniejącym stadzie. Jak uniknąć burzy? Zawsze dodawaj co najmniej dwóch nowych członków do istniejących. Im więcej, tym lepiej, tym lepiej. Nacisk zostanie rozłożony równomiernie, a aklimatyzacja będzie spokojniejsza.

Czy masz w stadzie zbyt wiele dziewcząt lub chłopców ? Nic też nie robi dobrze. Kupując nowy drób, upewnij się, że udział różnych płci jest zrównoważony , tylko wtedy współistnienie całego drobiu stanie się spacerem w ogrodzie różanym.

Stosuj te kilka zasad podczas wspólnego chowu drobiu, a personel ptaków będzie całkowicie zadowolony, a hodowla będzie przebiegać jak w zegarku .