Jabłoń "Champion"

Kod towaru: CH323
Waga: 5 kg
Punkty: 0,00

PROMOCJA OGRANICZONA

Popularna czeska odmiana jesiennych jabłek. Owoce są bardzo słodkie, aromatyczne, nadające się do spożycia i przetwarzania. Pełny opis
Już się rozwijamy

Oczekiwana dostawa do magazynu 30.09.2020

Zobacz dostępność

47,99 Zł

Jabłoń "Champion" 

Jabłka „Champion” to przede wszystkim  czeska odmiana. Jest to późna odmiana jabłoni dojrzewająca jesienią. Są doskonałe zaraz po zbiorach i przy odpowiednim przechowywaniu przetrwają do późnej zimy. Ma wysokie regularne plony i rodzi młode drzewa. Owoce są średniej wielkości, okrągłe o czerwono-żółtym kolorze. Miąższ jest lekki, bardzo soczysty o słodkim smaku.


Jest wyjątkowo odporny na pleśń, mniej strupów, dlatego wskazane jest wybranie miejsca o dobrej cyrkulacji powietrza. Preferuje ciepłe lub średnio ciepłe miejsca i wilgotne, przepuszczalne gleby z dużą ilością składników odżywczych.
Jabłonie przycina się zimą, gdy usuwamy pionowe gałęzie i skracamy boczne. Główne owoce są na poziomo prowadzonym drewnie. Jest zapylany krzyżowo, dlatego potrzebna jest inna odmiana, która zapyla kwiaty. Zwykle mają dużą liczbę narybku, więc nadaje się do rozerwania w lecie. Jabłoń jest mrozoodporna.

Właściwości:

  • Zbiór: koniec września.
  • Owoce: większe,okrągłe.
  • Kolor owocu: zielono-żółta z czerwoną pręgą.
  • Kolor miazgi: żółto-biała.
  • Przeznaczenie: do natychmiastowego spożycia, zamagazynowania lub różnego rodzaju przetworów. 


Zapytania klientów


Nový dotaz